Dizi

Mucize Doktor Ezo kimdir? Mucize Doktor Ezgi Asaroğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? Hangi dizilerde rol aldı?

Mucize Doktor dizisinde Ezo karakteri izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki Mucize Doktor dizisi Ezo kimdir, gerçek adı nedir? Ezgi Asaroğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, mesleği ne, burcu ne? Mucize Doktor Ezo karakterini kim canlandırıyor?

MUCİZE DOKTOR EZO KARAKTERİNİ KİM CANLANDIRIYOR?

Mucize Doktor dizisinde Ezo karakterini “Ezgi Asaroğlu” canlandırmaktadır.

MUCİZE DOKTOR EZO KİMDİR?

Ezo, çelişkilerin insanıdır. Çok yetenekli bir stilist olan Ezo’nun evi de rengarenktir. O renk katmanını kazırsanız altından kaos çıkar. Hiç bir işte uzun süre tutunamaz. Ailesinden uzun uzun bahseder ama onlarla sık görüşmez. Güzeldir ama sağlığına dikkat etmez. İnsanları kendisi de dahil, sürekli, şaşırtır. Doğanın bir gücü gibi asla tahmin edilemez ve öngörülemez bir kızdır.

EZGİ ASAROĞLU KİMDİR?

Ezgi Asaroğlu (d. 18 Haziran 1987, İzmir), Türk oyuncu.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı’nda lisans yapan oyuncu, ilk çıkışını 2004 yılında aynı zamanda ilk TV deneyimi olan “Bir Dilim Aşk” adlı dizi ile yaptı. Takip eden yıllarda kariyerine çeşitli dizi (Menekşe ile Halil, Hatırla Sevgili, Gece Sesleri, Binbir Gece…) , kısa metraj film (ödüllü What’s Love Doing in the Mountains) ve reklam projeleriyle devam eden oyuncunun ilk sinema tecrübesi, 2007 yılında çekilmeye başlanan Avusturya-Fransa ortak yapım ödüllü film For a Moment Freedom (2008) ile oldu. 30 uluslararası ödülü olan filmde canlandırdığı karakterle yurtdışında da başarı kazanan, birçok sinema eleştirmeni ve yazarının dikkatini çeken Ezgi Asaroğlu, filmin 2010 Oscar Ödülleri için Avusturya’nın Oscar aday adayı olması ile kariyerine artı kattı. Asaroğlu, “Kampüste Çıplak Ayaklar” ve “Acı Aşk” filmlerinin ardından, En Mutlu Olduğum Yer filmi ile bir kez daha beğeni topladı. Leyla ile Mecnun dizisi sonrasında Yağmurdan Kaçarken dizisiyle televizyon ekranlarında; Aşk Kırmızı , Cennetten Kovulmak , Sağ Salim 2 gibi sinema filmleriyle de beyazperdedeki yerini korudu. Aşk Kırmızı filmiyle oyunculuğuna dair aldığı övgüler artarken, başrolünü üstlendiği bir diğer film Cennetten Kovulmak da 50. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde “En iyi film Ödülü”nü aldı. En son sinema filmi Sağ Salim 2 gişedeki başarısına devam ederken, ünlü oyuncu O Hayat Benim adlı yeni dizisinin çekimlerine başladı. Dört sezon boyunca FOX ekranlarında seyirciyle buluşan ve büyük başarı yakalayan dizi, 131. bölümüyle final yaptı.

ROL ALDIĞI DİZİLER

2004 : Bir Dilim Aşk : Pelin

2004 : Zor Karar : Meral

2006 : Kızlar Yurdu : Gülenay

2007 : Yolcu : Kader

2007 : Menekşe ile Halil : Canay

2008 : Hatırla Sevgili : Rüya

2008 : Gece Sesleri : Zehra

2009 : Binbir Gece : Duru

2011 : Leyla ile Mecnun : Leyla

2013 : Yağmurdan Kaçarken : İdil

2014 : O Hayat Benim : Bahar

2020- : Mucize Doktor : Ezo

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı !

İsterseniz Adblocker uygulamasından chefyemekleri.com domainini kaldırarak, tek gelir kaynağı reklamlar olan sitemizin mevcut yayınını takip edebilirsiniz.