Magazin

MasterChef’te kim elendi? İşte 30 Ağustos Pazar MasterChef Türkiye’den elenen yarışmacı

MasterChef Türkiye son bölümde eleme heyecanı yaşandı. MasterChef Türkiye 2020’nin 41. bölümünde eleme adayları arasında bir eleme oyunu oynandı. Mavi takımdan çıkan 6 eleme adayı, yarışmada kalabilmek için mücadele etti. İki aşamalı bu eleme oyunu sonrasında MasterChef Türkiye’den elenen isim belli oldu. Peki 30 Ağustos Pazar MasterChef Türkiye yeni bölümde yarışmaya kim veda etti? İşte MasterChef’ten elenen yarışmacı ve son bölümde yaşananlar.

MasterChef Türkiye’de sezonun ikinci elemesi 30 Ağustos Pazar akşamı ekrana gelen son bölümde gerçekleşti. MasterChef 41. bölümde altı eleme adayı arasından kimin yarışmaya veda edeceği merak ediliyordu. Mavi takım, bu hafta tüm dokunulmazlık oyunlarını kaybedip altı eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı. MasterChef Türkiye’nin jüri koltuğunda oturan Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna, haftanın eleme adaylarına iki oyun oynattı. Bu iki oyun sonrasında gecenin en zayıf tabağını çıkaran yarışmacı, MasterChef Türkiye’den elendi.

MASTERCHEF’TE BU HAFTA KİMLER ELEME ADAYI OLDU?

MasterChef’te hafta kaptanlık oyunu ile başladı. Bu oyunu kazanan Uğur, mavi takım kaptanı oldu ve kırmızı takım kaptanı olarak Özgül’ü seçti. İki kaptan sırasıyla yarışmacıları takımlarına alarak kadrolarını oluşturdu. Sonrasında bu iki takım arasında üç dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunların üçünü de kazanan kırmızı takım oldu. Dokunulmazlık oyunlarını kaybeden mavi takım, altı eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı. MasterChef’te bu haftanın eleme adayları sırasıyla Emir, Ayyüce, Uğur, Gülşah, Berk ve Duygu oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE KİM ELENDİ?

Eleme adayları olan Uğur, Gülşah, Emir, Berk, Duygu ve Ayyüce iki aşamalı eleme gecesinde ilk olarak yaratıcılık bölümünde karşılaştı.

6 yarışmacıdan şeflerin en az beğendiği yemeği hazırlayan 3 yarışmacı Gülşah, Uğur ve Berk olarak belirlendi. Eleme finalinde karşılaşan bu üç yarışmacıdan Uğur gecenin birincisi seçilerek elenmekten kurtuldu.

MasterChef’te final elemesine kalan isimler ise Berk, Gülşah ve Uğur oldu. Final eleme oyununda Somer şef tarafından anlatılan şefin tabağındaki yemek perde pilavı olarak açıklandı. Bu yemeği yapmak için verilen süre ise bir saat idi. Sürenin bitiminde şefler hazırlanan yemeklerin tadına baktı ve sonrasında kararlarını açıkladı. Buna göre, en başarılı tabağı hazırlayan Uğur oldu. Diğer yandan MasterChef’te gecenin en zayıf tabağını hazırlayan ve MasterChef’e veda eden isim Berk oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı